KONFERENCJA „WSPÓŁCZESNE PROBLEMY ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY”

W dniu 24 października br. w rawickim Kinie Promień odbyła się konferencja pn. „Współczesne problemy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”, której organizatorem była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rawiczu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Rawiczu oraz gminami Powiatu Rawickiego.

Celem konferencji było  poszerzenie wiedzy na temat współczesnych zagrożeń zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, promowanie działań wspierających zdrowie psychiczne uczniów oraz podniesienie kompetencji w zakresie skutecznej pomocy w tym zakresie.

Na zaproszenie Poradni odpowiedziały największe autorytety w dziedzinie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży takie jak prof. dr hab. Maria Beisert – prawnik, psycholog, seksuolog kliniczny, profesor zwyczajny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, dr. hab. Agnieszka Słopień – specjalista psychiatrii dzieci, młodzieży i dorosłych, kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, prof. dr hab. Błażej Smykowski – psycholog, Kierownik Katedry Rozwoju Dzieci i Młodzieży na wydziale psychologii UAM w Poznaniu, mgr Marta Nowak – pedagog, certyfikowany psychoterapeuta, trener I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – trener umiejętności psychospołecznych.

Podczas konferencji podsumowano również Tydzień Zdrowia Psychicznego, który był przedsięwzięciem towarzyszącym oraz wręczono nagrody laureatom konkursu „Dbam o zdrowie psychiczne”.

Konferencja była okazją do dyskusji nad rolą zdrowia psychicznego w naszym codziennym życiu, a wykłady wygłoszone przez znakomitych specjalistów w tej dziedzinie pomogły zrozumieć poruszaną tematykę.

Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Rawiczu bardzo serdecznie dziękuję za zapał i zaangażowanie w konferencję wszystkim pracownikom Poradni a w szczególności pani Agnieszce Pierzchale i pani Ewie Latusek. Dziękuję serdecznie współorganizatorom, oraz partnerom: Starostwu Powiatowemu w Rawiczu, Urzędowi Miejskiemu w Rawiczu, Bojanowie, Jutrosinie, Miejskiej Górce oraz Urzędowi Gminy w Pakosławiu.

Wideorelacja (klik)