Medal KEN dla naszej logopedki

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nauczycielom odznaczeń państwowych i medali. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Anna Kołodziej z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawiczu.

Uroczystość odbyła się z udziałem Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, wicewojewody Marleny Maląg i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej. Wojewoda, gratulując pedagogom, podkreślił, że ich praca ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości uczniów.

Wśród nagrodzonych nauczycieli z całej Wielkopolski była Anna Kołodziej, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawiczu. O nagrodę – medal Komisji Edukacji Narodowej – wystąpił Polski Związek Logopedów, w którym nagrodzona aktywnie działa i zdobywa doświadczenie logopedyczne. Podczas odebrania medalu towarzyszyli jej wicestarosta Jacek Gwizdek oraz dyrektor PPP w Rawiczu – Piotr Popielas.

Biogram nagrodzonej

Anna Kołodziej jest absolwentką pedagogiki ze specjalnością nauczania początkowego na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych w zakresie logopedii, neurologopedii i nauk o rodzinie.

Posiada certyfikat terapeuty Kinezjologii edukacyjnej III-stopnia. Ukończyła bardzo liczne formy doskonalenia zawodowego m. in. „Emisja głosu I i II”, „Psychologiczne aspekty terapii jąkania”, „Praca z dzieckiem autystycznym z uwzględnieniem terapii logopedycznej”.

W Poradni zajmuje się diagnozą i terapią logopedyczną. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla nauczycieli i rodziców. Jest głównym organizatorem „Dnia Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych”. Założyła pierwszy KLUB Jąkających się „KLUB J” w Wielkopolsce – od wielu lat zajmuje się terapią osób jąkających się.