MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PORADNI PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNEJ W RAWICZU

W ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rawiczu podjęła się organizacji szeregu działań mających na celu przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, jak również pomoc we włączeniu tej grupy w życie społeczne. W dniu 26 listopada odbyły się warsztaty prowadzone przez Panią Wiolettę Nowacką – certyfikowanego refleksoterapeutę, podczas których można było zapoznać się zarówno z teoretycznymi założeniami refleksologii, jak również nauczyć się masażu stóp. Pani Wioletta na każdym z uczestników zaprezentowała działanie Kamertonów, oraz rozpoczęła temat totalnej biologii, który wzbudził olbrzymie zainteresowanie uczestników.

Jedną z największych atrakcji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych jest trwająca w naszej Poradni wystawa prac Aleksandry Sikorskiej, którą nieprzerwanie można podziwiać od dnia 26 listopada do połowy grudnia.  Ola jest niezwykłą 7 – latką, która poza tym że ma autyzm ma olbrzymi talent ! Osoby odwiedzające wystawę zgodnie twierdzą, że obrazy Oli to niezwykłe zwierciadła naszej duszy – w jednym obrazie możemy zobaczyć miłość, radość, muzykę , śpiew ale też swój lęk, obawę, strach. Wystawę w poniedziałek odwiedzili rodzice z grupy wsparcia dzieci z autyzmem, w środę  uczniowie nauczyciele z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu.

W poniedziałek 03 grudnia odbyło się kolejne spotkanie rodziców dzieci autystycznych z naszej grupy wsparcia , oraz zajęcia z sensoplastyki dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Ponadto przez cały czas można odwiedzać wystawę prac Oli Sikorskiej na którą serdecznie zapraszamy rodziców, dzieci, rodziców z dziećmi oraz wszystkich zainteresowanych. Przyglądając się pracom małej artystki czujemy się pozytywnie zmotywowani – jeden z rodziców po obejrzeniu wystawy powiedział coś takiego: ” Już nigdy nie zabronię mojemu dziecku majsterkować, to co z tego że zawsze zrobi bałagan, może on też próbuje tworzyć………..”.

Mariola Szurynowska – dyrektor PPP w Rawiczu